İl Jandarma Komutanlığı'nda Sınır Dışı Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

8 Ocak Tarihinde Ardahan İl Göç İdaresi Müdürlüğü Tarafından Ardahan İl Jandarma Komutanlığında Sınır Dışı Semineri Düzenlendi.

     8 Ocak 2016 tarihinde ardahan İl Jandarma Komutanlığının talebi üzerine Ardahan İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından sınır dışı işlemleri üzerine Jandarma personelini bilgilendirmek amacıyla seminer gerçekleştirildi. Ardahan İl Göç İdaresi personellerinin verdiği seminerde öncelikle sınır dışı işlemlerinde kullanılan mevzuat konusunda kursiyerler bilgilendirildi.

     Seminer uygulamada izlenen işlemler ve prosedürlerin aktarılması ile devam etti. Seminerin sonunda sınır dışı iş ve işlemlerin yürütülmesinde karşılaşılan sorunlar dile getirildi ve yerel düzeyde bu sorunların nasıl çözüleceğine dair öneriler ve çözümler dile getirildi.  İl Jandarma Komutanlığı ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü personelleri katılımıyla yaklaşık olarak iki buçuk saat süren toplantı, sınır dışı işlemlerinde iki kurumun koordineli ve uyum içinde çalışmasına yönelik atılmış önemli bir adım niteliğindedir. 
Kayıt: 8.1.2016
Güncelleme:8.1.2016
Paylaş


WS05